Naujienos

LCKU reformai pasiruošė sėkmingai

Gruodžio 28 d. Lietuvos bankas oficialiai patvirtino, kad Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU) yra visiškai atitinka naujojo Centrinių kredito unijų įstatymu nustatytas funkcijas ir papildomus reikalavimus. Tai reiškia, kad vos per metus LCKU ir jos narės kredito unijos sėkmingai pasiruošė nuo 2018 m. sausio 1 d. įsigaliosiančiai reformai ir toliau vykdys savo veiklą be trikdžių.

Didžiausia centrinė kredito unija Lietuvoje

Penkiolika metų centrinės kredito unijos veiklą vykdanti LCKU ir kitais metais vienys daugumą Lietuvos kredito unijų. Prie 49 LCKU senbuvių prisijungia trys kredito unijos: Vilniaus kredito unija, Panevėžio regiono taupomoji kasa ir tik šiais metais įkurta kredito unija „Neris“.
Apskaitos ir el. bankininkystės sistemas savo narėms kredito unijoms teikianti LCKU planuoja visiškai integruoti naująsias kredito unijas į savo sistemą per pirmąjį 2018 m. pusmetį.

Kapitalas – sutvirtintas valstybės

Gruodžio 21 d. paaiškėjo, kad Lietuvos Respublika įsigis dalį balsavimo teisių LCKU, šitaip pereinamuoju laikotarpiu sutvirtindama didžiausio kredito unijų susivienijimo kapitalą.

Atgal