Naujienos

Dėl pagrindinės mokėjimo sąskaitos krepšelio kainos 2024 m.

Informuojame, jog nuo 2024 m. sausio 1 d. Vilkaviškio kredito unijoje keisis pagrindinės mokėjimo sąskaitos krepšelio kaina, kuri bus 1,47 Eur (šiuo metu yra 1,37 Eur), o socialinę paramą gaunantiems asmenims – 0,73 Eur per mėnesį (šiuo metu 0,68 Eur). Išsamiau su pagrindinės mokėjimo sąskaitos krepšelio įkainiais nuo 2024 m. sausio 1 d. galite susipažinti ČIA.

Lietuvos bankas apskaičiavo didžiausią galimą pagrindinės mokėjimo sąskaitos krepšelio kainą, ji įsigalios 2024 m. sausio 1 d. ir negalės būti didesnė kaip 1,47 Eur, o socialinę paramą gaunantiems asmenims – ne didesnė kaip 0,73 Eur. 

2024 metams apskaičiuota maksimali krepšelio kaina atitiks ilgametį šios paslaugos kainų vidurkį. 2017 m., kai buvo pradėta kontroliuoti pagrindinės mokėjimo sąskaitos krepšelį, jo kaina buvo 1,50 Eur ir vėlesniais metais keliais euro centais keitėsi į vieną ar kitą pusę. Pagrindinės mokėjimo sąskaitos krepšelio kaina yra „lubos“, kurias Lietuvoje veikiančios kredito įstaigos gali taikyti už šią paslaugą.

Šiuo metu maksimali krepšelio kaina yra 1,37 Eur, o socialinę paramą gaunantiems asmenims – 0,68 Eur per mėnesį. Maksimali reguliuojamo mokėjimo paslaugų krepšelio kaina apskaičiuojama atsižvelgiant į bankų taikomų panašių mokėjimo paslaugų krepšelių standartinius ir darbo užmokesčio gavėjams taikomus įkainius bei namų ūkių vartojimo išlaidas vienam gyventojui. Nuo kitų metų įsigaliosiančią kainą lemia kai kurių bankų kainodaros pokyčiai.

Primename, kad mokėjimo paslaugų krepšeliai užtikrina gyventojams galimybę naudotis reikalingomis mokėjimo paslaugomis už fiksuotą mėnesio kainą. Jie gali pasirinkti, ar naudotis pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugų krepšeliu, ar pasirinkti kitus mokėjimo paslaugų teikėjų siūlomus krepšelius, priklausomai nuo savo poreikių.

Šiuo metu į Lietuvos banko patvirtintą pagrindinės mokėjimo sąskaitos krepšelio sudėtį įtrauktos tokios būtiniausios mokėjimo paslaugos:

  • sąskaitos atidarymas ir tvarkymas;
  • el. bankininkystė ir saugi prisijungimo prie jos priemonė;
  • gautų mokėjimų eurais įskaitymas;
  • mokėjimo kortelė ir neriboti atsiskaitymai kortele prekybos vietose ir internetu;
  • ne mažiau kaip 10 bet kokių pervedimų eurais internetu kas mėnesį;
  • galimybė nemokamai išsigryninti ne mažiau kaip 550 Eur per mėnesį kredito įstaigos parinktu būdu;
  • nemokamas grynųjų pinigų įnešimas į sąskaitą kredito įstaigos parinktu būdu.

Plačiau: https://www.lb.lt/lt/naujienos/lietuvos-banko-valdybos-nutarimai-224

Atgal